Logo Rytci.cz

CNC gravírování

Na začátku prvního štočku na reliéfní ražbu byla vlastně slánská skupina Veterán Western. Když za mnou přišel můj spolužák a její kapelník s žádostí o pomoc s vydáním čtvrtého CD k 25. výročí skupiny, říkali jsme si, že to chce proti těm původním nějakou změnu. A tak začala naše výroba reliéfních štočků.

Naše firma nabízí gravírování do rozměru 800 x 500 mm na tříosé CNC fréze.

Provádíme gravírování všech materiálů, které není možno opracovávat laserovou technologií.

V rámci této činnosti se zabýváme také gravírováním tzv. reliéfních štočků pro horkou ražbu a slepotisk najednou, což značně spoří náklady na dvojí práci při tvoření těchto reliéfů v polygrafickém průmyslu.

V současné době se používají pro reliéfní ražbu dva štočky. Nejprve se vytvoří barevná ražba pomocí fólie a potom se pomocí druhého štočku s patricí vytlačí ražba tzv. slepotiskem a tím vznikne reliéfní vzor.

Reliéfní ražbu lze provádět jednou ranou a jedním štočkem s patricí. Pro použití tohoto štočku je nutné vzít v úvahu i náklady na výrobu štočku. Ten je sice dražší než stočky leptané, ale na druhou stranu je nutné vzít v úvahu dvojí pasování ve stroji a další výhody.

Reliéfní štočky lze vyrábět z hořčíku nebo z mosazi.

Při našich zkouškách jsme zjistili, že cenový rozdíl v materiálu je minimální, zatímco obrobitelnost u mosazi je mnohem lepší a kvalita štočku také.

Rádi Vám budeme odpovídat na Vaše dotazy:

Pokud se týká dotazů na cenu štočku, je nutné, abyste nám dodali k cenové kalkulaci i podklady pro výrobu.

Na otázky typu: "Kolik by stál štoček velikosti 5x5 cm", nejsme schopni odpovědět, protože nevíme, jak štoček vypadá a hlavně jakou má plnit funkci.

Další informace:

CNC gravírování - Ukázky prací

 

Sídlo:
278 01 Kralupy nad Vltavou, Čechova 482/35 ( | otevírací doba )

Lukáš Černý - Mobil: (+420) 606 613 810 | E-mail: vyroba@rytci.cz
Luboš Černý - Mobil: (+420) 602 407 399 | E-mail: info@rytci.cz
Ochrana osobních údajů GDPR

XHTML Validator Všechna práva vyhrazena, Rytci.cz | Webdesign V. Chalupník